Rahvusarhiivi ajaveeb

Rahvusarhiivi ajaveeb

Teatrikuul lõpetab Arhiivikino hooaja teatridokiga

Märts on teatrikuu ja sel puhul lõpetab Arhiivikino hooaja Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo Allfilmiga koostöös valminud teatridokiga „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?“, mis jäädvustas olematu erakonna Ühtne Eesti lühikese ja tormilise arenguloo ehk 44 päeva kestnud poliitilise teatriprojekti aastal 2010.

Ühtne Eesti oli Teater NO99 loodud fiktiivne poliitiline liikumine, mida suur osa avalikkusest käsitles reaalse poliitilise jõuna. 24. märtsil 2010 toimunud pressikonverentsil teatati kavatsusest korraldada 7. mail Saku Suurhallis Ühtse Eesti suurkogu. Aktsiooni tutvustati teatriprojektina, kuid paljud uskusid Ühtsesse Eestisse kui reaalsesse poliitilisse jõudu. Mida lähemale jõudis 7. mai, seda enam küsis avalikkus, kas sünnib uus erakond? „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?“ näitab manipulatsioone, emotsioone, hirme, bravuuri ja tahet, millest koosnes Ühtne Eesti.

Film avab teatriprojektile eelnenud nõupidamisi, proove, tegijate mõtteid ja emotsioone. Tagasivaadet sõlmib kokku filmi läbiv intervjuu Tiit Ojasooga, protsessi ja projekti kommenteerivad ka Indrek Saar, Ain Seppik, Tarmo Jüristo ja teised. Esile on toodud suurprojekti ettevalmistusprotsessi saatev meediafoon: katkendid trükimeediast, raadio ja telesaadetest tõestavad ilmekalt, kuidas on võimalik meediaga manipuleerida. Üles on filmitud Postimehe ajakirjaniku Priit Pulleritsu intervjuu Ojasoo ja Ene-Liis Semperiga. Kollaaži täiendavad Ühtse Eesti reklaamiklipid, katkendid Valimiskoolist, suurkogu proovidest Saku suurhallis ja 7. mai pompoossest etendusest.

Filmi näed siit.

„Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?“ on Rahvusarhiivi filmide infosüsteemis FIS avalikult nähtav kuni 31. märtsini ja sellega saab Arhiivikino neljas hooaeg läbi. Täname kõiki filmisõpru, soovime jätkuvalt tugevat tervist ning kohtumisteni Arhiivikino viiendal hooajal!Rahvusarhiivi ajaveeb

Saada uued postitused mulle e-mailile

LisaJälgi