Rahvusarhiivi ajaveeb

Rahvusarhiivi ajaveeb

Hädad ja haigused ei käi kive-kände mööda, vaid ikka inimesi pidi

Veterinaaria üliõpilane Stefan Namestnikov. RA, EAA.404.1.707.80

Tartu veterinaariainstituudi üliõpilaste toimikutes leidub peale mitmesuguste asjaajamispaberite natuke ootamatuid olmelisi dokumente. Nii on aastal 1907 veterinaariat õppima asunud (ja 1913 eriala edukalt lõpetanud ning Hersoni kubemangus loomaarstina praktiseerinud) Stefan Namestnikovi toimikus lugu õnnetusest keemia katse ajal, mille juurde on lisatud Tartu Krameri apteegi kaunid rohusalvi etiketid. Noormehe raviks määrati elavhõbedasalv, mis sisaldas elavhõbedaoksiidile lisaks veel lanoliini ning vaseliini.

Palvekiri Tartu veterinaariainstituudi professorite nõukogule esimese kursuse tudengilt Stefan Dimitri p. Namestnikovilt.

4. oktoobril 1907. aastal juhtus minuga õnnetus keemia katse käigus, mille tagajärjel sai mu silm tõsiseid kahjustusi. Pidin seetõttu olema kuu aega ülikooli kliinikus ravil. Haiglast välja saades pidin kulutama 5 rubla 7 kopikat ravimitele. Eelnimetatud põhjustel ei saanud ma ka osaleda loengutes ega ka sõita Tartust koju. Pidin järgnevad 15 päeva elama Tartus, et silma ravida ja see maksis mulle 12 rubla. Raviarsti nõuandel, pidin jätkama silma ravimist. Mu kodulinnas Nikolajevis ei ole tasuta haiglat ja mul ei ole võimalusi end ravida omal kulul. Alandlikult palun nõukogu leida minu ravi jaoks raha 17 rubla ning lubada jätkata ravi instituudi kulul…

Nõukogu otsustas eraldada 25 rubla.

RA, EAA.404.1.2625

RA, EAA.404.1.2625

RA, EAA.404.1.2625Rahvusarhiivi ajaveeb

Saada uued postitused mulle e-mailile

LisaJälgi